नेफ्टा अवार्डको उत्कृष्ट ५ मनोनयन सार्वजनिक

ब्युटी न्युज नेपाल
काठमाडौं, २ फागुन

१० औं नेफ्टा अवार्ड २०७७’ को उत्कृष्ट पाँच मनोनयन सार्वजनिक भएको छ । राजधानीमा आयोजित एक कार्यक्रमकाबीच नेफ्टाले २०७५ सालमा प्रदर्शनमा आएका फिल्महरुबाट ३१ विधाका उत्कृष्ट पाँच प्रतिस्पर्धी सार्वजनिक गरेको हो ।

राजधानीको सोल्टी होटलमा आयोजित कार्यक्रम दुई चरणमा सञ्चालन भयो । उद्घाटन सत्रमा अतिथी नेपाली कांग्रेसका प्रवक्ता केन्द्रिय सदस्य विश्वप्रकाश शर्मा, चलचित्र विकास बोर्ड अध्यक्ष दयाराम दाहाल, पुर्व अध्यक्ष राजकुमार राई, नेफ्टा पुर्व अध्यक्ष मनोज केसीलगायत विभिन्न चलचित्रकर्मीहरुले अवार्ड सफलताको कामना गर्दै आफ्नो मन्तव्य राखे । कार्यक्रमको दोश्रो चरणका विभिन्न ३१ विधामा प्रतिस्पर्धामा परेका फिल्म तथा फिल्मकर्मीहरुलाई मनोनयनको प्रमाणपत्र प्रदान गरियो । जस अन्तर्गत १० औं नेफ्टा अवार्डमा सर्वाधिक १३ विधामा फिल्म ’प्रसाद’ मनोनयनमा परेको छ । यस्तै फिल्म ’ए मेरो हजुर ३’ ११ र ’छक्का पञ्जा ३’ १० विधामा मनोनयनमा परेको छ ।

अवार्डमा उत्कृष्ट अभिनेतातर्फ विपिन कार्की ’प्रसाद’, विनय श्रेष्ठ ’रोमियो एण्ड मुना’, ’विपिन कार्की ’हरी’, खगेन्द्र लामिछाने ’डमरूको डण्डिबियो र अनमोल केसी ’ए मेरो हजुर ३’ प्रतिस्पर्धामा रहँदा उत्कृष्ट अभिनेत्रीतर्फ ’प्रसाद’बाट नम्रता श्रेष्ठ, ’रोमियो एण्ड मुना’बाट सृष्टि श्रेष्ठ, ’साइँली’बाट मेनुका प्रधान, ’रामकहानी’बाट पूजा शर्मा र ’छक्का पञ्जा ३’ बाट दीपिका प्रसाइँ प्रतिस्पर्धामा छानिएका छन् ।

यहि फागुन २९ गते प्रदान गरिने अवार्डको उत्कृष्ट फिल्मको प्रतिस्पर्धामा ’प्रसाद’, ’रोमियो एण्ड मुना’, ’हरी’, ’कथा माठमाडौं’ र ’छक्का पञ्जा ३’ परेका छन् भने उत्कृष्ट निर्देशकको प्रतिस्पर्धामा ’प्रसाद’बाट दिनेश राउत, ’रोमियो एण्ड मुना’बाट नरेशकुमार केशी, ’रामकहानी’बाट सुदर्शन थापा, ’छक्का पञ्जा ३’ बाट दीपाश्री निरौंला र ’ए मेरो हजुर ३’ बाट झरना थापा प्रतिस्पर्धामा छन् ।

एलआइसी १० औं नेफ्टा अवार्ड अन्तर्गतका उत्कृष्ट पाँच प्रतिस्पर्धाको मनोनयन यसप्रकार छः

Best Movies
Prasad
Reomeo & Muna
Hari
Katha Kathmandu
Chhakka Panjja 3
Best Director
Reomeo & Muna – Naresh Kumar Kc
Prasad – Dinesh Raawat
Ramkahani – Sudarshan Thapa
Chhakka Panja 3 – Deepashree Niraula
A Mero Hajur 3 – Jharana Thapa
Best Actor
Prasad – Bipin Karki
Reomeo & Muna – Binaya Shretha
Hari – Bipin Karki
Damaruko Dandibiyo – Khagendra Lamichhane
A Mero Hajer 3 – Anamol K.c
Best Actress
Prasad – Namrata Shrestha
Reomeo & muna – Shristi Shrestha
Saili – Menuka Pradhan
Ramkahani – Pooja Sharma
Chhakka Panja 3 – Deepika Prasai
Actor In Supporting Role ( Male )
Intu Mintu Londonma – Saruk Tamrakar
Saili – Dayahang Rai
Yatra – Salon Basnet
Damaruko Dandibiyo – Anup Baral
Chhakka Panja 3 – Jitu Nepal
Actor In Supporting Role ( Female )
Katha Kathmandu – Shandhya K.c
Damaruko Dandibiyo – Laxmi Bardewa
Saili – Kenika K.c
Yatra – Janawi Basnet
Gopi – Surakshya Panta
Actor In Negative Role
Jya Shambhu – Prashanta Tamrakar
Katha Kathmandu -Pramod Agrahari
Prasad – Nischal Basnet
Ramkahani – Jitu Nepal
Black – Aayush Rijal
Actor in Comic Role
Chhakka Panja 3 – Kedar Ghimire
Chhakka Panja 3 – Buddhi Tamang
Ramkahani – Wilsonbikram Rai
Ramkahani – Rabindra Jha
Changa – Jeevan Bhattrai
Debut Actor ( Male )
Intu Mintu Londonma – Dhiraj Magar
The Break up – Amesh Sharma
Kahi Katai – Sonam Warfunwa
Nai Nabhannu  La 5 – Abhishek Nepal
Boby – Umesh Thapa
Debut Actor ( Female )
A Mero Hajur 3 – Suhana Thapa
Yatra – Malika Mahat
Bhor – Pooja Karna
Captain – Upasana Singh Thakuri
Chhiring – Kamana Bhujel
Colourist
A Mero Hajur 3 – Kapil Parajuli
Hari – Arjun Karki
Reomeo & Muna – Shushil Neupane
Saili – Nimesh Shrestha
Love Station – Kapil Parajuli
Cinematographer
Saili – Shailendra Dhoj Karki
Katha Kathmandu – Lujaw Singh
A Mero Hajur 3 – Sanjay Lopchan Lama
Hari – Chintan Rajbhandari
Love Station – Aalok Kumar Sukla
Film editor
Katha Kathmandu – Mitra Gurung
Hari – Arjun Karki
Damaruko Dandibiyo – Nimesh shrestha
Amero Hajur 3 – Digha Khadka
Love Station – lokesh Bajracharya
Story
Prasad – Shushil Poudel
Bhor – Krishna Dharawasi
Damaruko Dandibiyo – Khagendra Lamichhane
Katha Kathmandu – Sangeeta Shrestha
Chhakka Panja 3 – deepakraj Giri
Screen Play
Chakka Panja 3 – Deepakraj Giri
prasad – Shushil Poudel
Reomeo & Muna – Naresh Kumar K.c
Gopi – Samipya Raj Timalsina
Saili – Ram babu Gurung
Dialogue 
Chhakka Panja 3 – Deepakraj giri/ Jitu Nepal/ kedar ghimire/ Yaman Shrestha
Prasad – Shushil Poudel
Gopi – Samipya Raj Timalsina
Reomeo & Muna – Niraj Maharjan
Damaruko Dandibiyo – Khagendra Lamichhane
Background Score
Prasad – Sailesh Shrestha / Rohit Shakya
Hari –  Jeshan Kunwar
Saili – Rohit Shakya
A Mero Hajur 3 – Shailesh Shrestha
Damaruko Dandibiyo – Alish Karki
Sound Mixing
Romeo & Muna – Bijit Changemaae
Katha Kathmandu – Manoj Rajbhandari
Prasad – Uttam Neupane
Chhakka Panja 3 – Sunayaman Shrestha
Damaruko Dandibiyo – Mukesh Shah
Action Director
Mattimala – Rajendra Chaudhari
Ranveer – Chandra Panta
Yatra – Himal K.c
Chhiring – Chandra Panta
Jya Shambhu – Shree Shrestha
Art Director
Reomeo & Muna – Pasang Temba Sherpa
Prasad – Raju Painter
Ramkahani – Chirajeebi Bhandari
Intu Mintu Londonma – Menuka Rai
Hari – Sujan Thapa Magar
Costume designer
Intu Mintu Londonma – Yubi Thapa
Reomeo & Muna – Bina Ghale
A Mero Hajur 3 – Yubi Thapa
Kaira – Reeta Khadka ( Reet ) / Bonika Karki
Chhiring – Yash Kumar
Make up & Hair Artist
Saili – Laxmi Tamang ( Samara )
Reomeo & Muna – Samser Lama
Intu Mintu Londonma – Dipu Poudel
The Break up – Shraddha Maskey
A Mero Hajur 3 – Prathishtha Shankha
Debut Director
Intu Mintu Londonma – Renisha Bantawa Rai
Katha Kathmandu – Sangeeta Shrestha
Damaruko Dandibiyo – chhetan Gurung
Hari – Saphal k.c/ Prateek gurung
Yatra – Smrat Shakya
Visual effect
Reomeo & Muna – I Dream Animation
Damaruko Dandibiyo – Manoj Shrestha
Chhiring – Satyam Rana / Achyut Bajgain
Ranvir – Bikram Bhandari ( Glaze Entertainment )
Captain – Satyam Rana / Samir Miya
Best Lyricist
Prasad – Lai Lai – Ganesh Shahi
A Mero Hajur 3 – Jindagi Nai Vandinama – Ek Narayan Bhandari
Rose – Phul Haina kada – rajesh Kumar Shrestha
Intu Mintu Londonma – Udayo Hawale – harcules Basnet
Nai Nabhannu La 5 – Balapanko Umera – Basanta Sapkota
Best Music Director
Prasad – Lai Lai – Subash Bhushal
Rose – Phul Haina kada – Alish Karki
Captain – Rahar Chha Sangai – Arjun Pokharel
A mero hajur 3 – Paran Paran – Ashish Abiral
Chhakka Panja 3 – Pahilo Numberma – Deepak Sharma
Best Music Arranger

 

Prasad – Udaya paudel
Intu mintu london ma – Rikesh Gurung
Jay bhole – Rajan Ishan
Nai Nabhannu La 5 – Maharaj Thapa
Chhakka Panja 3 – Udaya paudel

 

Choreographer

 

A mero hajur 3 – Jindagi Nai Mandina Ma – Kabiraj Gahatraj

Jay Bhole – Tiriri – Basanta Shrestha

Intu Mintu London Ma – Udayo Hawale – Bikram Lama

Captain – Rahar Chha Sangai – Kabiraj Gahatraj

Chhakka Panja 3 – Pahilo Number Ma – Kabiraj Gahatraj

 

Singer Male

 

Prasad – Lai Lai – Ketan Chhetri

Intu Mintu London Ma – Harkulesh Basnet

Chhakka Panja 3 – Pahilo Number ma – Devid Shankar

A mero hajur 3 – Jindagi Nai Mandina Ma – Sugam Pokharel

Captain – Rahar Chha Sangai – Sugam Pokharel

Singer Female

 

A mero hajur 3 – Jindagi Nai Mandina Ma – Prabisha Adhikari

Nai Nabhannu La 5 – Balapan – Samikshya Adhikari

Intu Mintu London Ma – Udayo Hawale – Nikhita Thapa

Captain – Rahar Chha Sangai – Anju Pant

Chhakka Panja 3 – Pahilo Number Ma – Bindu Pariyar

 

Best Trailer

 

Shahil Khan – Amero Hajur 3

Bipin Malla – Chhakka Panja 3

Krishna Bhandari – Intu Mintu London Ma

Shandesh Shah – Nai Nabhannu La 5

Shahil Khan – Captain