नाट्यश्वर म्यूजिक अवार्डको उत्कृष्ट ५ मनोनयन (सूची सहित) 

ब्युटी न्युज नेपाल

काठमाडौं, ४ चैत 

दोस्रो नाट्यश्वर म्यूजिक अवार्ड ४८ विधामा उत्कृष्ट ५ मनोनयन सार्बजनिक गरिएको छ । अवार्ड  नुवाकोटमा एक कार्यक्रमबीच प्रदान गरिने आयोजक संस्थाले जनाएको छ । अवार्ड समारोहमा नेपाली गीतसंगीत क्षेत्रका हस्ती, रंगपत्रकारिताको क्षेत्रमा कलम चलाउने दुइजना संचारकर्मीलाई पुरस्कृत गरिने नाट्यश्वर म्यूजिक अवार्डका अध्यक्ष प्रल्हाद केसीले जानकारी दिएका छन् ।

मनोनयनमा परेकालाई एक कार्यक्रमबीच प्रमाणपत्र प्रदानसँगै अवार्डको मिति घोषणा गरिने कार्यक्रमका निर्देशक किरण अधिकारीले जानकारी दिए । विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको कारण अवार्डको मिति हाल तोक्न नसकिएको कार्यक्रमका सदस्य सचिव दिनेश शिवाकोटीले जानकारी दिएका छन् ।

उत्कृष्ट पाँचका मनोनयन यसप्रकार छन् –

१) उत्कृष्ट राष्ट्रिय भाव

१. चन्द्रलाल तामाङ ः कालापानी

२. सुमन भुजेल ः युवा शक्ती

३. चन्द्र विक ः यो देश हाम्रो हो

४. उमेश प्याकुरेल ः नेपाल आमा

५. सुन्दर पन्त ः मेरो देशको माटो

 

२) उत्कृष्ट म्याहेन्दोमाया गायिका

१. लक्ष्मी स्याङ्तान ः मुरली छे

२. रमला पाख्रिन ः टाले टाले

३. फूलमाया लोप्चन ः पल्सर वाइक

४. मनमाया वाईबा ः बोम्ताङ नामसारी

५. छिमिमम्वा तामाङ ः तामाङ ठिटी

 

३) उत्कृष्ट म्याहेन्दोमाया गायक

१. कृती तामाङ ः नेपाल सुन्दरी

२. रोम लामा ब्लेदेन ः कु कु न्यावै वेलोरी

३. विश्वपासा तामाङ ः टाले टाले

४. चिजा लेकाली ः च्याङ्वा माया

५. रमेश गोम्जा ः ल्हासो फ्यापूmल्ला

 

४) उत्कृष्ट म्याहेन्दोमाया मोडल (महिला)

१. एञ्जिला वाइवा ः ल्हासो फ्याफूल्ला

२. रीतु तामाङ ः हावै जोरी

३. माया थोकर ः केसिङ दोङ्बो

४. पूर्णिमा लामा ः कु कु न्यावै

५. मिरा तामाङ ः स्वाङ नामसाई

 

५) उत्कृष्ट म्याहेन्दोमाया मोडल (पुरुष)

१. रमेश गोम्जा ः ल्हासो फ्याफूल्ला

२. एरिम वाइबा ः हावै ज्योरी

३. सन्त बहादुर तामाङ ः स्वाङ नाम सै

४. याङ्चु तामाङ ः कु कु न्यावै

५. राज किङ वाइबा ः मुरली छे

 

६) उत्कृष्ट लोकदोहोरी (काँठे) नव गायिका

१. सवीना चौलागाई ः बाँस काटेर चोया

२. अम्बिका महरा ः म्याकुरी

३. गोमा कोइराला ः मन परेरै होलानी

४. स्मृती बजगाई ः माछी र जलुको

५. लक्ष्मी सिर्माली ः कान्छी

 

७) उत्कृष्ट लोकदोहोरी (काँठे) नव गायक

१. रामसरण आले ः बारीको बनमारा

२. सरण प्रसाद हुमागाई ः हास्ने खेल्ने

३. सुन्दर आर.डी ः घर सम्झेर आउनुस पियार

४. सुरेश गौतम ः पानी खोलाको

५. समिर आचार्य ः म्याकुरी

 

८) उत्कृष्ट लोकदोहोरी (काँठे) गायिका

१. सीता थापा ः नौलो गाउँ

२. पार्वती कार्की ः बारीको बनमारा

३. उमा श्रेष्ठ ः मोही खाउँला वटुकोमा

४. वर्षा सिलवाल ः काभ्रे जिल्ला घर

५. स्मृती गौतम ः पानबुट्टे चोली

 

९) उत्कृष्ट लोकदोहोरी (काँठे) गायक

१. लेखनाथ आचार्य ः ए कान्छी

२. राजु विरही ः दुई मुटु जोडेर

३. गंगा प्रसाद घिमिरे ः विन्दास जिउने हो

४. अमृत खाती ः जुनतारा

५. भिमशेन खतिवडा ः रातो उनी

 

१०) उत्कृष्ट मौलिक गीत गायिका

१. गौरी भट्ट ः बालकालै परदेशी

२. सुनीतामी परियार ः मनको दर्जा

३. भिमकला गुरुङ ः स्याङ्जाको बनैमा

४. टीका तारामी मगरःभूरुरु चरी

५. रेखा जोशी ः लै लै

 

११) उत्कृष्ट मौलिक गीत गायक

१. टंक तिमल्सिना ः लै लै

२. सजन परियार ः बालकालै परदेशी

३. प्रसाद खप्तडी मगर ः भुरुरु चरी

४. जय रावल ः मनको दर्जा

५. कृष्ण रेउले ः मा लै

 

१२) उत्कृष्ट लोकदोहोरी नव मोडल महिला

१. कल्पना घिमिरे ः गाजलु आँखाले

२. दुर्गा भट्ट ः धान कुटेर चामल

३. वविता श्रेष्ठ ः बेहुला बेहुली

४. सरिता कुवर ः चन्द्रगिरी

५. सुष्मिता सापकोटा ः डालिनुघ्यो चरिले

 

१३) उत्कृष्ट लोकदोहोरी नव मोडल पुरुष

१. पुरुषोत्तम दाहाल ः आइ लभ यु

२. सागर थापा ः बैसाखी

३. सरोज वस्ती ः मायामा फेल भको

४. लक्ष्मण भण्डारी ः झ्यालैमा ऐना

५. राज मगर ः बाटुली

 

१४) उत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल महिला (नृत्य)

१. सविता राई ः गोरखा चितवन

२. अनु पराजुली ः बाडुल्की

३. अञ्जली अधिकारी ः भेट भयो माया

४. रिना थापामगर ः बाटुली

५. एलिना रायमाझी ः पधेरीको पानी

 

१५) उत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल पुरुष (नृत्य)

१. प्रकाश तामाङ (राज) ः बारिको बनमारा

२. काजिस श्रेष्ठ ः भेट भयो माया

३. निर्मल क्षेत्री ः पिरतिको खेल बरै

४. सुनिल लामिछाने ः दशतले घर

५. अश्विन मगर ः इन्देणिको रङ

 

१६) उत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल महिला (अभिनय)

१. टिका जैसीःबैनीको पिडा

२. आयुष्मा कार्की ः चिसो महिना पुसैको

३. साया भण्डारी ः नभेटीने कसम

४. सगुन साही ः मेरो बाबु

५. लिला गिरी ः भुल्दै भुल्दै जानु

 

१७) उत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल पुरुष (अभिनय)

१. इन्द्र कुमार श्रेष्ठ ः चखेवा जोडी

२. टिका भुजेल ः रुने पालो

३. सुरेन्द्र कुमार दाहाल ः रुदै बाटो छेकम

४. ध्रुव हिमाली ः नआउ मेरो सपनीमा

५. बुद्धबीर थापा ः हावा सरर

 

१८) उत्कृष्ट लोकदोहोरी सम्पादक

१. दिपक विष्ट ः बैसाखी

२. नविन घर्तिमगर ः पान खायो मायाले

३. प्रकाश धमला ः जाले रुमाल

५. सुजन शाही ः माकुरी

६. राजेश कुमार ः रुने पाले

 

१९) उत्कृष्ट लोकदोहोरी छायाँकार

१. दुर्गा पौडेलःभिर्निझोलामा

२. सुरेश श्रेष्ठ ः माकुरी

३. बासु बराल ः ज्यान खायो

४. महेश महरा ः फूलको बोटमा

५. मिलन गुरुङ ः बिगत सम्झी

 

२०) उत्कृष्ट लोकदोहोरी नृत्य निर्देशक

१. काजिस श्रेष्ठ ः कल्ले बोलायो

२. मौषम हिमाली ः लाहुर

३. मिलन श्रेष्ठ ः मुना पलायो

४. राजिव बलामी ः चन्द्रा गिरी

५. दीपेन्द्र तिमल्सिना ः सारै मन अत्याउनी

 

२१) उत्कृष्ट लोकदोहोरी निर्देशक

१. मनिस पन्त ः भरै नहुने

२. दिलिप रेग्मी ः विचल्ली

३. स्मृती तिमल्सीनाःमाकुरी

४. जेनिथ शर्मा ः भित्री चोटको पिडा

५. कपिल लामा ः स्वर्णपदक

 

२२) उत्कृष्ट लोकदोहोरी एरेञ्जर

१. झलक संगीतम ः गोर्खा चितवन

२. विश्वास नेपाल ः सत्य राम राम

३. कृष्ण विक भान्जा ः बैना रुमाल

४. विनोद वाजुराली ः मान्छे फकारएर

५. झलक संगीतम ः पेरुङ्गो

 

२३) उत्कृष्ट लोकदोहोरी लय

१. नयन सोडारी ः रातो माटो पहेलो बेसार

२. भिम के.सी. ः पैसाको कारण

३. रामु खड्का ः स्वर्ण पदक

४. युनिक भोजराज वि.क. ः गुलावको फूल

५. रमेश श्रेष्ठ ः तस्विर हेरेर

 

२४) उत्कृष्ट लोकदोहोरी शब्द

१. दिपक के.सी. ः आउँला छाया बनी

२. सामना शाह ः शुभकामना समवेदना

३. रमेश विजी ः माकुरी

४. शिव हमाल ः लालु मै

५. बाबुराम बोहरा ः बाडुल्की

 

२५) उत्कृष्ट लोकदोहोरी नव गायिका

१. निरुता गैरे ः काँडे वयर

२. लक्ष्मी रेग्मी ः रुने पालो

३. अनिता कुँवर ः बासना

४. अनुजा पुडासैनी ः झम्के रुमाल

५. सोनिया डिसी ः जालैमा

 

२६) उत्कृष्ट लोकदोहोरी नव गायक

१. ऋषिकेश पाण्डे ः मुटु पैंचो

२. विनोद वावु के.सी. ः काँडै वयर

३. बसन्त लम्साल ः मृत्युुदण्ड

४. केशर लामा ः अन्तिम चोटी

५. विर्ख विश्वकर्मा ः शुभकामना समवेदना

 

२७) उत्कृष्ट लोकदोहोरी गायिका

१. लक्ष्मी परियार ः प्रेम प्रस्ताव

२. सम्झना लामिछाने मगर ः बैना रुमाल

३. रमिला न्यौपाने ः बाडुल्की

४. जमुना राना ः माकुरी

५. सञ्जु न्यौपाने ः लाहुर

 

२८) उत्कृष्ट लोकदोहोरी गायक

१. विष्णु खत्री ः विचल्ली

२. खुमन अधिकारी ः बाडुल्की

३. रामजी खाँड ः बैना रुमाल

४. अर्जुन कौशल ः गाजलु

५. याम क्षेत्री ः वास्ता नगर्ने

 

२९) उत्कृष्ट पप मोडल (महिला)

१. अस्मिता पुरीःबोल्दैन फोटो

२. सहनशिला तामाङ ः रित्तो छु आज

३. दिपाशा बिसी ः म तिमीलाई माया

४. एलिशा शर्मा ः फर्की फर्की

५. करिष्मा ढकाल ः सिठ्ठी बजाउँछन्

 

३०) उत्कृष्ट पप मोडल (पुरुष)

१. हेरुका लामा ः ज्यानै दिन्छु

२. छोसिङ तामाङ ः शुभ यात्रा

३. दुर्गेश थापा ः बोल्दैन फोटो

४. हिमांशु कार्की ः ए मेरी पूजा

५. शंकर विसी ः सिठ्ठी बजाउँछन्

 

३१) उत्कृष्ट पप भिडियो निर्देशक

१. विभव परियार माइकल ः पिरतीको ताल

२. राहुल शाह ः फर्की फर्की

३. सुव्रत आचार्य ः ए मान्छे

४. आस्मा गिरी ः ए मेरी पूजा

५. केशव विश्वकर्मा ः मेरो कुनै संसार

 

३२) उत्कृष्ट पप शब्द

१. विजय तामाङःशुभयात्रा

२. रजत रिजाल ः रित्तो छु आज

३. सञ्जिव सिंह राना ः ए मेरो मामा

४. मिलन विष्ट (मञ्जिल) ः फर्की फर्की

५. किरण उप्रेती ः पिरतीको ताल

 

३३) उत्कृष्ट पप संगीतकार

१. दिपक शर्माःबोल्दैन फोटो

२. अनिश श्रेष्ठ ः झिल्के

३. नविन रावल ः फर्की फर्की

४. पुुस्कर सुनुवार ः मेरो कुनै संसार

५. भिम बिसी ः एक एकान दुईकान

 

३४) उत्कृष्ट पप गायिका

१. लक्ष्मी प्रधान पुरी ः सिठ्ठी बजाउँछन्

२. भावना आचार्य ः बोल्दैन फोटो

३. सोनी श्रेष्ठ ः मेरो कुनै संसार

४. छनु गुरुङ ः केपो भनम्ला

५. सिर्जना खत्री ः नोटङ्की माया

 

३५) उत्कृष्ट पप गायक

१. सचिन रौनियार ः ए मान्छे

२. कौशलराज खड्का ः ए मेरी पूजा

३. प्रदिक कुमार घलान ः नशा

४. चिरञ्जीवी भण्डारी ः सँगै बस्दा

५. शशिशेखर बुढाथोकी ः झिल्के

 

३६) उत्कृष्ट युगल गायन आधुनिक÷पप

१. देविका बन्दना÷राजेश महर्जन ः आँखी झ्यालैमा

२. सिमान्त सन्तोष÷बबिना भट्टराई ः तिम्रो पछी

३. धु्रव विस्को÷मेलिना राई ः व्युटिपार्लर

४. कन्हैया सिंह÷अञ्जना गुरुङ ः ठ्याक्कै भेटौंला

५. योगेश काजि÷सारिका घिमिरे ः हेल्लो

 

३७) उत्कृष्ट आधुनिक मोडल महिला

१. लक्ष्मी बर्देवा ः गलबन्धि तानातान

२. शिलास्मा हमाल ः म मरिसकेपछी

३. श्रेया दुलाल ः आज किन

४. शिल्पा खड्का ः मेरी उनी

५. शुशीला थापा ः कोही भन्छन् मलाई

 

३८) उत्कृष्ट आधुनिक मोडल पुरुष

१. अशोक कुमार ः आज किन

२. मधु न्यौपाने ः तिम्रो माया

३. शंकर बानिया ः आँसुले बाटो

४. गौतम खाती ः लाग्छ तिम्रै आँखा हेरीरहँु

५. प्रेम खड्का ः सायद

 

३९) उत्कृष्ट आधुनिक भिडियो छायाँकार

१. ज्ञानेन्द्र शर्मा हुमागाई ः गलबन्धि तानातान

२. उत्सव दाहाल ः त्यो सपना

३. लक्ष्मण सुनुवार ः आज कीन

४. चक्र महर्जन ः विदेशमा छु त के भो र

५. विरेन्द्र भट्ट ः आमा

 

४०) उत्कृष्ट आधुनिक भिडियो सम्पादक

१. विष्णु खड्का ः गलबन्धि तानातान

२. निशान घिमिरे ः त्यो सपना

३. लक्ष्मण सुनुवार ः आज किन

४. डोलराज बाह्रघरे ः अलग भो बाटो

५. रोशन धिताल ः मन भरी तिमीलाई

 

४१) उत्कृष्ट आधुनिक निर्देशक

१. रोसेल थापा ः आमा

२. जनक सिंह ः तिम्रै हुँ म

३. होम धिताल ः मन भरी तिमीलाई

४. हाङ लिम्बु ः आधा आधा

५. हेम प्रभास ः एक्लो उदास जवानी

 

४२) उत्कृष्ट आधुनिक मिक्सीङ्

१. भोला पौडेल ः ए झण्डा

२. कृष्ण सुनुवार महर्जन ःनलाएको माया

३. मनोज परियार ः बुझिलेउ

४. प्रकाश मिश्र ः लभ गुरु

५. प्रकाश मिश्र ः ए मेरी पूजा

 

४३) उत्कृष्ट आधुनिक एरेञ्जर

१. मनोज चौलागाई ः लभ गुरु

२. मनोहर सुनाम ः ए झण्डा तिमी

३. पुस्कर सुनार ः टपरी बुनेको

४. नरेन्द्र वियोगी ः सेल्फी खिचौंला

५. सञ्जिव बराइली ः आकाशै ज्यानको

 

४४) उत्कृष्ट आधुनिक गीतकार

१. होमनाथ न्यौपाने ः त्यो सपना

२. हिमाम्सु रायमाझी ः झुमा झुमा

३. प्रतिमा गुरुङ ः आमा मेरी आमा

४. बीबी थापा ः लभ गुरु

५. रमेश दाहाल ः पूर्वको बादल उड्यो

 

४५) उत्कृष्ट आधुनिक संगीतकार

१. मनोज चौलागाई ः खुल्लम खुल्ला

२. विकाश चौधरी ः लभ लभ

३. जितेन वान्तबा राई ः बादल पारी

४. सुधिर अधिकारी ः मन लाग्छ

५. भिम विसी ः आज कीन

 

४६) उत्कृष्ट आधुनिक गीत

१. अविनास ठकुरी ः खुलंखुल्ला

२. ताराविर पाण्डे ः तिम्रो माया

३. डेविड शंकर ः सलल बगेको

४. अनुप रेग्मी ः सिउँदोमा सिन्दुर

 

५. दौलत राई ः के सारो मिठो

४७) उत्कृष्ट आधुनिक गायिका

१. मेलिना राई ः गलबन्धि तानातान

२. मञ्जु थापा ः हातमा गुलाफ देखाएर

३. बुनु उप्रेती ः कपाल कालो

४. सहिमा श्रेष्ठ ः सलल बगेको पानी

५. काव्य आचार्य ः यो जंघार नाघेर

 

४८) उत्कृष्ट आधुनिक गायक

१. तारा लक्सन लिम्बुःआज किन

२. नितिन गजुरेल ः आँखैले हे¥यो

३. ओम बहादुर खत्री ः झर्केर तिमी

४. सुरेन चन्द ः उसको माया

५. सुरज पौडेल ः लभ लभ

 

Comments
Loading...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More